„WAKACJE Z MUZEUM ? CZEMU NIE!”

W czwartek (15.07.2021) zapraszamy dzieci  w godzinach 10:00 -12:00 do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach na kolejną wakacyjną przygodę z cyklu: „WAKACJE Z MUZEUM ? CZEMU NIE!”
Tematem przewodnim będzie szkło, czyli  historia w szkle zapisana. Uczestnicy poznają dzieje przemysłu szklarskiego w naszym regionie, zwiedzą ekspozycję wyrobów z lokalnych zakładów szklarskich, dowiedzą się, gdzie w Żarach funkcjonowały huty szkła, oraz produkowano szkło artystyczne. W części warsztatowej sami staną się producentami przedmiotów ze szkła.
Ze względów technicznych i organizacyjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 68 363 83 70, kom. 797 000 792) albo na
e-mail k.krasowska@muzeumzary.pl, w celu zgłoszenia chętnych do udziału w zajęciach.
Liczba miejsc ograniczona!
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z REGULAMINEM, który dostępny jest na stronie internetowej http://www.muzeumzary.pl
w zakładce „dla zwiedzających”.

plakat Wakacje z Muzeum