"Szkice i obrazy z dziejów 42. pułku zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żołkiewskiego" - Jacek Jakubiak, Waldemar Kotula, Krzysztof Polusik

OKŁADKA KSIĄŻKI Szkice i obrazy z dziejów 42. pułku zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żołkiewskiego

"Szkice i obrazy z dziejów 42. pułku zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żołkiewskiego" to pozycja adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, zainteresowanych nie tylko historią żarskiego pułku. Zastosowana narracja, która wykorzystuje około 300 fotografii, w większości publikowanych po raz pierwszy, wzbogacona mini esejami i notami informacyjnymi proponuje dotarcie do pełnej świadomości własnej tożsamości. Refleksja to ważna, pokazująca jak wyraziście wpisała się polskiego oręża w naszą już ponad 70-cio letnią obecność w Żarach i na Dolnych Łużycach. Wśród ponad dwóch tysięcy oficerów i podoficerów zawodowych pułku, wymienionych w indeksie wieńczącym publikację, będzie można odnaleźć wielu znajomych, wrócić pamięcią do czasów, trudnych, nierozstrzygniętych dylematów, ale i do momentów istotnie kształtujących naszą wspólna tożsamość. Wędrówka przez dzieje pułku w przyjętej periodyzacji nie powinna sprawić kłopotu. najważniejsze wydarzenia zawarte w kalendarium bogato zostały zilustrowane fotografiami pochodzącymi z wielu prywatnych archiwów, a obejmującymi minione 70-lecie.

Oficyna Wydawnicza DEKOGRAF 2015