Ferie 2021 - Gra miejska "Śladami żarskich zabytków"

Gra miejska „Śladami żarskich zabytków”

Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w grze miejskiej pod nazwą „Szlakiem żarskich zabytków”.

Nasza zabawa będzie trwać 8 dni – od 10 stycznia (niedziela) do 17 stycznia (niedziela).

Cel gry:

Celem gry jest przybliżenie ważnych miejsc i zabytków w Żarach oraz wydarzeń i ludzi, którzy mieli wpływ na powstanie i rozwój miasta.

Zasady gry:

Każdego dnia, ok. godziny 9:00, na naszym profilu facebookowym zostaną opublikowane zadania na dany dzień - wskazówki do pokonania wyznaczonej trasy na terenie Żar. Zabawa polega na odnalezieniu i sfotografowaniu się na tle zabytków wg opisanego zadania . Codziennie będzie do przebycia inna droga, rozpoczynająca się w miejscu zakończenie trasy z poprzedniego dnia.

Za każde zdjęcie przyznawany będzie jeden punkt. Łącznie będą do zdobycia trzy punkty za każdą trasę (dwa obiekty znajdujące się na trasie i miejsce kończące trasę). Punkty będą zsumowane i na tej podstawie będziemy przyznawać nagrody.

Zdjęcia należy przesłać jeszcze tego samego dnia, w którym opublikowane było zadanie, do godz. 24:00 na adres e-mail: k.krasowska@muzeumzary.pl

UWAGA! Jeśli uczestnik wykona wszystkie zadania otrzyma „Certyfikat ukończenia szlaku żarskich zabytków”.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 68 36 38 370

Gra miejska Śladami żarskich zabytków