Dla zwiedzających

Wakacje z Muzeum? Czemu nie!

W załącznikach na dole strony zamieściliśmy informację o ofercie wakacyjnej, regulamin akcji "Wakacje z Muzeum" oraz zasady udziału w "Wakacyjnych czwartkach".

Zapraszamy!


UWAGA! Zmiana godzin otwarcia w wakacyjne soboty!

W okresie letnim tj. od lipca do września Muzeum w soboty będzie otwarte w godz. 14.00 – 18.00.

W pozostałe dni Muzeum otwarte bez zmian.

Zapraszamy!


​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​"Kwadrans z historią"

Zapraszamy Państwa do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu "Kwadrans z historią - historia (nie) jednej inskrypcji, czyli niezwykła opowieść o epigrafice".

Opowiada dr Paweł Karp

​​​​​​​https://youtu.be/R-8ig-tD6h4


​​​​​​​Zwiedzanie Domku Winnego oraz Wieży Wartowniczej
​​​​​​​W okresie zimowym Domek Winny oraz Wieża Wartownicza pozostają zamknięte.
Zainteresowanych zwiedzaniem informujemy, że jest możliwość ich otwarcia i zwiedzania wraz z pracownikiem Muzeum. W razie zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny.


Muzeum gromadzi w swoich zbiorach muzealia z zakresu archeologii, historii, etnografii i sztuki naszego miasta oraz rejonu historycznego i kulturowego pogranicza Śląska i Łużyc. Muzeum posiada bogatą kolekcję żarskiej porcelany, mirostowickiej ceramiki, artefaktów archeologicznych z rejonu Żar i Lubska, a także pocztówek, starodruków, map, numizmatów i przedmiotów codziennego użytku, dysponuje kolekcją dokumentów i pamiątek związanych z historią żarskich jednostek wojskowych oraz gromadzi dokumenty i przedmioty związane ze współczesną kulturą regionu.
Muzeum prowadzi także szeroką działalność edukacyjną. Jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń różnych środowisk zajmujących się kulturą, popularyzowaniem historii miasta, wychowaniem i kształtowaniem patriotycznych postaw mieszkańców. Współpracuje z muzeami krajowymi i zagranicznymi, instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami.
W Muzeum funkcjonuje ponadto sklep z pamiątkami, wydawnictwami i widokówkami.

Zapraszamy!